65 YAŞ VE ÜZERİ VATANDAŞLARA "FİZYOTERAPİ SEANSI"

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
65 YAŞ VE ÜZERİ VATANDAŞLARA "FİZYOTERAPİ SEANSI"
​​​​​​​Samsun Büyükşehir Belediyesi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecinde hastanelerdeki fizik tedavileri aksayan 65 yaş ve üzeri vatandaşlara evde fizyoterapi hizmeti veriyor.

Kovid-19 salgını nedeniyle hastanelerde alınan sıkı tedbirler ile acil durumlar dışındaki muayene ve tedavilere getirilen kısıtlamalar, fizik tedavi gören yaşlıları olumsuz etkiledi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi, 65 yaş ve üzeri hastaların mağduriyetlerini gidermek için yaşlılara evlerinde fizyoterapi hizmeti sunmaya başladı.

Günde 6 eve giden fizyoterapistler, hastalıklarına göre vatandaşların yapmaları gereken fizik hareketlerini uyguluyor. 45 dakika süren seanslar sonucunda hastalar, daha rahat hareket edebilir hale geliyor.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, gazetecilere, 65 yaş ve üstü vatandaşlara yönelik evde sağlık hizmetleri ile onların sosyal koşullarını iyileştirmeye çalıştıklarını belirtti.

Yaşlıların sağlıklarını daha iyi hale getirmek ya da belirli bir düzeyde tutmak için sağlık hizmetini evlere götürdüklerine işaret eden Demir, "Bunlardan bir tanesi de evde fizyoterapi seanslarıdır. Tedavisi yarım kalmış veya aksamış engelli ve yaşlı hastalarımızın evlerine giden fizyoterapistlerimiz, yaptırdıkları fizik egzersizleriyle bu kişilerin yaşamlarını kolaylaştırıyor." ifadelerini kullandı.

Yalnız yaşayan, kişisel işlerini yapamayan, desteğe muhtaç, maddi ve sosyal yönden yetersiz, fiziksel açıdan günlük aktiviteleri yetersiz, kendi başına sağlık kurumlarına ulaşamayan yaşlı, kimsesiz ve engellilere yönelik çok sayıda evde sağlık hizmeti verdiklerini vurgulayan Demir, şunları kaydetti:

"Fizyoterapi seansları ile amacımız, yaşlılarımızın fiziksel aktivitelerini artırarak yaşam fonksiyonlarını yükseltmektir. Sağlık durumlarını iyileştirip daha rahat hareket edebilmelerini sağlamak istiyoruz. Bu sayede kaslarını güçlendirip hareket kabiliyetini artırmış ve yaşamlarını kolaylaştıracak hale gelmiş olacaklar. Bu hizmetten dolayı çok memnun kalıyorlar."

İlkadım ilçesi Adalet Mahallesi'ndeki evlerinde fizyoterapi seansı alan Salih-Mürvet çifti ise fizik tedavi egzersizleriyle daha rahat hareket etme imkanı bulduklarını ifade etti.

 

Anahtar Kelimeler:
AK PARTİ 12 İLÇEDE KONGRELERİNİ TAMAMLADIÖnceki Haber

AK PARTİ 12 İLÇEDE KONGRELERİNİ TAMAMLAD...

SİLAH VE MÜHİMMAT ELE GEÇİRİLDİSonraki Haber

SİLAH VE MÜHİMMAT ELE GEÇİRİLDİ

Yorum Yazın

6. KATTAN DÜŞEN ÇOCUK AĞIR YARALANDI
"TORBACI" OPERASYONU! 1 TUTUKLAMA
HANCIOĞLU ‘HATA BİR DEFA YAPILIR’
MOTOSİKLETLERE EL KONULDU
SAMSUN’DA 11 ŞÜPHELİ YAKALANDI
SAĞLIK BAKANI SAMSUN’DA
BAŞKAN DEMİR: SALIPAZARI’NDA ALTYAPI SENEYE TAMAM
BAŞKAN AKSU HIZ KESMİYOR
2 FUTBOLCUNUN KOVİD-19 TESTİ POZİTİF ÇIKTI
SAMSUN’DA KAZA! İRANLI GENÇ ÖLDÜ
ÇARŞAMBA’DA TRAKTÖR KAZASI! 1’İ AĞIR 2 YARALI
SUÇ MAKİNASI SAMSUN’DA YAKALANDI
ÇARŞAMBA’DA YANGIN!
ARI KOVANINDAN UYUŞTURUCU VE TABANCA ÇIKTI
BAŞKAN DEMİR’E MUHTEŞEM KARŞILAMA
NARKOTİKTEN KAÇIŞ YOK! 8 ZANLI GÖZALTINDA
ELEKTRİK AKIMINA KAPILAN ÇOCUK ÖLDÜ
ÇARŞAMBA BELEDİYESİNİN HES UYGULAMASINA TAKILDI
SAMSUN’DA ŞÜPHELİ ÖLÜM!
VAKALAR ARTIYOR!DENETİMLER SIKLAŞIYOR

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar