OTO KARADENİZ

SALIPAZARI’NDA EBA DESTEKLİ TRAFİK EĞİTİMİ

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
SALIPAZARI’NDA EBA DESTEKLİ TRAFİK EĞİTİMİ
Salıpazarı Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliğince EBA üzerinden öğrencilere trafik eğitimi verildi.

Salıpazarı  Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliğince daha önceki yıllarda okullarda öğrenciler ile yüz yüze yapılan eğitimlere tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yaşanan pandemi sonucu yüz yüze eğitime ara verilmesi ve uzaktan eğitime geçilmesi nedeniyle bir süredir yapılamayan eğitimlere 2021 yılı itibariyle Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden tekrardan başlandı.

Salıpazarı İlçesinde ilk EBA destekli Trafik Eğitimi  “Evdeyim Ama Trafik Kuralları Aklımda” parolası ile Bereket İlkokulu öğrencilerine Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği görevlilerince verilmiş olup, bu süreçte uzaktan eğitimlere diğer okullarda da devam edileceği bildirildi.

OPET’in desteğiyle Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Polis Eşleri Derneği ortaklığında uygulamaya alınan ‘Trafik Dedektifleri Projesi’yle geleceğin sürücü adaylarını, trafik kurallarını tam anlamıyla bilen ve bu konuda sorumluluk alan bireylere dönüştürmek hedefleniyor.

Proje ile çocuklar ve gençlere 9 ana konuda verilecek eğitimlerle, trafik kazalarının engellenmesinde kalıcı bir çözüm yaratılması öngörülüyor. Ancak klasik bir eğitimden farklı olarak çocuk ve gençlere ‘Trafik Dedektifi’ unvanı verilerek trafik konusunda bilinçli bir davranış modeli gerçekleştirmeleri bekleniyor.

Bu doğrultuda verilen eğitimler; trafik işaret ve levhaları, emniyet kemeri ve çocuk koruma sistemleri, yaya geçidi, üst ve alt geçit kullanımı, güvenli bisiklet kullanımı, yaya güvenliği, görünürlük, araçta güvenli yolculuk, karşıdan karşıya geçme ve güvenli oyun alanları başlıkları altında düzenleniyor.

Büro Amirliği görevlilerince verilmiş olup, bu süreçte uzaktan eğitimlere diğer okullarda da devam edileceği bildirildi.

Anahtar Kelimeler:
AK PARTİ SAMSUN’DA SEÇİM HEYECANIÖnceki Haber

AK PARTİ SAMSUN’DA SEÇİM HEYECANI

SAMSUN’DA KORKUNÇ OLAY! FARE ZEHİRİ OLAN SÜTÜ İÇTİLERSonraki Haber

SAMSUN’DA KORKUNÇ OLAY! FARE ZEHİRİ OLAN...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar